ENG | TUR

DTB: Bilginin Güvenilirliğe Dönüştüğü Adres

Genel bir kural olarak, yaşamdaki en başarılı insan, en iyi bilgiye sahip olandır.

Benjamin Disraeli

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi Ltd. Şti, 1996 yılından bu yana firmalar hakkında ticari kredibilite raporları hazırlamakta olan, Türkiye'nin lider Ticari Enformasyon Kuruluşudur.

Şirketimiz dünyanın belli başlı Kredi Sigorta Kuruluşlarına, Finans Kuruluşlarına ve Enformasyon Kuruluşlarına sağladığı Ticari Enformasyon hizmetleri ile, Türk firmalarının yurt içi ve yurt dışı ticari işlemlerinde, finansman sistemlerinden yararlanmasına imkan sağlamaktadır.

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi sağladığı ticari kredibilite raporu akışı ile, Türk iş dünyasının uluslararası piyasalarda tanınmasına ve kredi teminine katkıda bulunmaktadır.

Şirketimiz
Avrupa Enformasyon Kurumları Birliği olan FEBIS (Federation of Business Information Service)
Ticari Enformasyon Sanayii Derneği olan BIIA (Business Information Industry Association)
ve
TFBD (Ticari ve Finansal Bilgi Derneği)
üyesi olup; ticari enformasyon faaliyetlerini her üç derneğin de tüzüklerinde belirlemiş oldukları üzere; ilgili yasalar, uluslararası normlar ve genel kabul görmüş ilkeler doğrultusunda yürütmektedir.

DTB: Bilginin Güvenilirliğe Dönüştüğü Adres

DTB Kimdir?

Kurumsal

Firmaların en doğru, güncel ve kapsamlı Ticari Enformasyon Raporunu uluslararası standartlarda hazırlayan DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi, çeyrek asıra yaklaşan deneyimi ile ; uluslararası finans dünyasının güvendiği, ticari işlemlerinde referans kabul ettiği bir bilgi merkezi olarak faaliyet sürdürmektedir.

Devamı...

DTB Hizmetler

Hizmetlerimiz

Dünya çapında bilgi ağı ile hizmet vermekte olan DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi; Türkiye’deki ve dünya genelindeki firmalar hakkında güncel ve kapsamlı Ticari Enformasyon Raporları temin etmektedir…

Devamı...Ticari Enformasyon Raporu DTB

Bilgi Bankası

Ticari Enformasyon Raporu, hakkında rapor talep edilen firmaların resmi kayıt bilgileri, ortaklık-yönetim yapısı, ticari hacmi, mali gücü gibi bilgilerinin yer aldığı uluslararası kabul görmüş ticari bir referanstır.

Devamı...
Belgeler

DTB - ISO 9001: 2008

ISO 9001 : 2015

DTB - ISO 27001:2013

ISO/IEC 27001 : 2013


Üye Olunan Dernekler

DTB - Federation of Business Information Service

Federation of Business Information Service

DTB - Business Information Industry Association

Business Information Industry Association

DTB- Ticari ve Finansal Bilgi Derneği

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği