ENG | TUR

Yurt İçi Ticari Enformasyon Raporları

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi, 1996 yılından bu yana sağladığı Ticari Enformasyon hizmetleri ile, Türk firmalarının yurt içi ve yurt dışı ticari işlemlerinde, finansman sistemlerinden yararlanması için gerekli olan rapor akışını sağlamakta ve Türk iş dünyasının uluslararası piyasalarda tanınmasına ve ticari kredi teminine katkıda bulunmaktadır.

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi, resmi kaynaklardan ve iş dünyasının kendisinden temin ettiği ticari bilgiyi, ileri finansal teknolojisi ile işleyerek; uluslararası standartlarda, doğru, tarafsız, güncel ticari enformasyon raporları hazırlamaktadır.

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi’nin ticari kredibilite raporları, alacak sigortası kuruluşları başta olmak üzere, bankalar, finans kuruluşları, enformasyon kuruluşları, büyükelçilikler gibi dünyanın saygın kurumlarınca ticari referans olarak kabul edilmektedir.

ileri finansal teknolojisi ile DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi

Yaklaşık çeyrek asırlık tecrübesi, geniş uzman kadrosu ve ileri finansal teknolojisi ile DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi, Türk firmalarımızın kredi değerliliğini ortaya koymakta ve hazırladığı ticari kredibilite raporları ile uluslararası finans dünyasının Türkiye’ye finansal kaynak sağlamasının önünü açmaktadır.

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi Raporu: Prestijinizin Kaynağı

DTB Dış Ticaret Bilgi Merkezi’nin yurt içindeki firmalar hakkında hazırladığı Ticari Enformasyon Raporları, raporu hazırlanan firmalara prestij kazandırmakta; hızlı ve maliyetsiz bir finansman kaynağı olan Alacak Sigortası imkanının yolunu açmaktadır.

Böylelikle raporu hazırlanan alıcı firmalarımız, dünya devi Kredi Sigorta Kuruluşları’nın kendileri adına vermiş olduğu teminat sayesinde:

  • Risksiz müşteri haline gelmekte
  • Mal alımlarının ödemelerini uzun vadeli ve daha az maliyetli yapabilmekte
  • Güvenilirlik ve prestij kazanmakta
  • Nakit akışında rakiplerine karşı avantaj sağlayıp finansman imkanı elde etmektedirler.

Satıcı firmalarımız ise Alacak Sigortası sayesinde :

  • Alacaklarını garanti altına almakta
  • Sigortalı alacaklarını garanti göstererek finansman sağlayabilmektedirler


DTB vermiş olduğu hizmet sayesinde yıllardır Türkiye’deki firmalarımıza milyarlarca dolarlık finansman imkanı sağlanmasına katkıda bulunmuş olmaktan gurur duymaktadır.Uluslararası Ticari Enformasyon Raporları